SMMM Staja Giriş Kursu

BİZ BU İŞİ BİLİYORUZ.

SMMM Staja Giriş Sınavında

1+1

KAZANAMAZSANIZ BİR SONRAKİ KURSUMUZA

ÜCRETSİZ Katılıyorsunuz.

SMMM Staja Giriş Sınavında %100 Başarılı Olabilmeniz İçin İşi Şansa Bırakmıyoruz.

En İyi Eğitmenlerden Ders Almanızı Sağlıyoruz.

SMMM Staja Giriş Sınavına Hazırlık Ders Kitaplarımızı Ücretsiz Sunuyoruz.

Sınav Komisyonunun Soru Tarzına Uygun Eğitim Veriyoruz.

Dersi Hem sınıfta, Hemde Evinizde Dinliyorsunuz. Sınıf içi Kamera Sistemlerimiz Siz Dersteyken Dersi Kaydediyor.Sınıf İçi Derslerin Videolarını Online Derslik Sistemimizle Evinizden, İşyerinizden de Dinleyebiliyorsunuz.

Son Nokta SMMM Staja Giriş Sınavında Başarılı Oluyorsunuz.

SMMM STAJA GİRİŞ SINAV SINAV SORU VE CEVAPLARI
SMMM STAJA GİRİŞ SINAV TAKVİMİ
2017/2.Dönem SMMM Staja Giriş Sınavı Kurs Programı
Gruplar Kontenjan Kurs Başlama Tarihi Gün Saat
Grup 1 Kurs Programı 24 08/04/2017 Cumartesi 15:00-20:00
Pazar 09:00-18:30
Grup 2 Kurs Programı 24 08/04/2017 Cumartesi 15:00-20:00
Pazar 09:00-18:30
EĞİTİM KADROMUZ
YMM Hamza Öztürk YMM Murat Yıldız

SMMM Sultan Arslan Babayiğit

SMMM Sabri Kıyak

YMM Nursel Aykan YMM Hasan Hüseyin Sezgin SMMM Özgür Bora Doç.Dr. Rıdvan Demir
YMM Engin Kaya SMMM Raci Akça Doç. Dr. Hakan Başkurt Dr. Bekir Akın
YMM Mustafa Gün SMMM Nusret Kurdoğlu Avukat Ahmet Çelik Dr. Leyla Tekkol

SMMM KURS KAYIT FORM BİLGİLERİ

SMMM STAJA GİRİŞ KURSUNA KESİN KAYIT YAPTIRMAK İÇİN ACELE EDİNİZ.

Kesin kayıt için Ekteki formu doldurup imzalayıp bize faks yoluyla gönderip, ödemenin %20'sini banka hesaplarımıza yapmanız gerekmektedir..

KURS KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

UZAKTAN EĞİTİM KURS KAYIT FORM BİLGİLERİ

SMMM STAJA GİRİŞ KURSUMUZA UZAKTAN EĞİTİM İLE KATILACAKSANIZ KESİN KAYIT YAPTIRMAK İÇİN ACELE EDİNİZ.

Kesin kayıt için Ekteki formu doldurup imzalayıp bize faks yoluyla gönderip, ödemenin Tamamını banka hesaplarımıza yapmanız gerekmektedir..

UZAKTAN EĞİTİM KURS KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

SMMM Staj Başlatma Sınavı Faydalı Dosyalar
SMMM Staja Giriş Sınavı Çıkmış Sınav Soru ve Cevapları İçin Tıklayınız.
SMMM Staja Giriş Sınavı Ders Notları Çalışma Notlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız..
SMMM Staja Giriş Sınavı Deneme Sınavlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

SMMM Staja Başlatma Sınavı (SMMM Staja Giriş Sınavı) Nasıl Kazanılır.

1) Staj ve Sınavlara ilişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Uygulama Yönergesinde yer alan sınav konularına sınavda soru çıkma yüzdesine göre hazırlanır.

2) 100 Alan bilgisi sorusundan en az 80 net çıkarabilecek konu dağılımlarında yer alan sınav konularına tamamen hakim olun.

3) Geçmiş dönem sınav sorularını öğrenerek çözün.

4) Kendi başınıza çalışamıyor iseniz bir kursa gidecekseniz doğru kursu seçmelisiniz.

Alan Bilgisi Derslerinin Tamamını Kapsayan SMMM'lik Staja Giriş Sınavına yönelik hazırlamış olduğumuz kitap; konu anlatımlı, bol soru çözümleri, deneme sınavları, konu tarama soruları mevcuttur.

  • Finansal Muhasebe
  • Mali Analiz
  • Maliyet Muhasebesi
  • Demetim
  • Vergi Mevzuatı ve Uygulaması
  • Temel Hukuk
  • Meslek Hukuku derslerinin tamamı kitapta mevcuttur.
  • Sınav Müfredat Konularının tamamına uygun bir kitaptır.

2016 Baskıdır. Kitabın Satış Fiyatı 85 TL

Kitap Siparişi için:

İş bankası Maltepe Şubesi İban: TR050006400000142120699617

Aktif Eğitim hesabına ödeme yapıp ödeme dekontuna kargo adres bilgilerinizi yazıp 0312 229 79 24 faks numaramızdan veya aktif@aktifonline.net adresine mail atınız.

Gönderilerimizde Kargo Alıcıya aittir.

SMMM Staja Giriş Yeni Sınav Sisteminde Ne Değişti
08/03/2014 Sınavını Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yaptı.

06 Eylül 2013 tarihinde yapılan TESMER 6. Olağan Merkez Kurul Toplantısında kabul edilen Staj ve Sınavlara ilişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Uygulama Yönergesinde yer alan konu başlırlarından soru sordu.

Geçmiş soru bankasından 7 soru çıktı.

Sorular Geçmiş Sınavlara göre daha kaliteli hazırlandı. Daha az iptal soru çıktı.

Şirketler Muhasebesi Sınav Konularında her zaman vardı. Ancak soru sorulmuyordu. soruldu

Aktif Akademi Eğitim Merkezi 15 yıldır Sınav Konularının Tamamına Yönelik Eğitim Verdi. Sürpriz ile hiçbir zaman karşılaşmadı.

Aktif Akademi ile Hazırlananlar 100 Alan Bilgisi Sorusundan en az 80 Net Yapar.

Amacımız Her Zaman Kazandırmak

STAJA GİRİŞ SINAVI DEĞERLEME ÖLÇÜTLERİ


TÜRMOB tarafından Anadolu Üniversitesi aracılığıyla yapılan Staja Giriş Sınavı, 100 sorusu alan bilgisi, 20 sorusu ise genel kültür olmak üzere toplam 120 soruluk test biçiminde yapılan ve aşağıda belirtilen derslerin alt konularını kapsayan bir sınavdır.
Bağıl Değerlendirme Sistemi, adayın başarısını, sınava katılan diğer adayların basarı düzeyleri ile bağlantılı şekilde ortaya koyan, dolayısı ile sınava giren adayları 100 üzerinden aldıkları sayısal notlara göre değil, bu notları, adayın o sınava giren grup içinde gösterdiği performansa göre bağıl nota dönüştürerek değerlendiren bir sistemdir.

Bağıl değerlendirme yönteminde ölçme sonuçları toplandıktan ve değerlendirmede kullanılacak bir ölçüt belirlendikten sonra, değerlendirme işlemi yapılır. Bağıl değerlendirmede bir adayın başarısı sınavdaki öteki adayların puanlarına ve başarısına yani grubun tümünün başarısına bağlı olarak belirlenir. Tüm adayların puanlarının ortalamasının temel alındığı bu değerlendirmede, adayın puanının bu ortalamanın altında yada üstünde olması onun içinde bulunduğu gruba göre başarılı ya da başarısız olduğunu gösterir. Adayın doğru sayısı değişmese bile, grubun ortalaması değiştiğinde adayın basarı durumu da değişir. Bu nedenle özellikle test tipi sınavlarda bağıl değerlendirme sistemi en adil ve en nesnel olan değerlendirme biçimidir.

Bu değerlendirme biçiminde, ham notların ortalaması, her notun ortalamadan ne kadar sapma gösterdiği, bu ortalamadan sapmaların genelde ne oranda olduğu bulunarak, değerlendirmeye esas notlar, bir notun, ortalamanın kaç standart sapma1 altında ya da üstünde olduğunun ifadesi olan bir standart not biçimiyle ifade edilir. Bu suretle, adaylar ortalama performansları ölçütüyle birbirleriyle kıyaslanabilecekleri bir not sistemi ile değerlendirilmiş olurlar. Gerek mesleki kalitenin yükseltilmesi, gerekse sınava katılan adayların bilgi düzeylerinin ve sınav sorularının zorluk derecelerinin değişkenlik arz etmesi sebebiyle, sınava katılan adayların en başarılılarının staja kabul edilebilmesi için bu sistem uygulanmaktadır. Bağıl değerlendirme sistemi ÖSYM ve Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan birçok sınavda da kullanılmaktadır.

Staja Giriş Sınavlarında, sınava giren tüm adayların iki ana baslıkta basarı puanları (Genel Kültür ve Alan Bilgisi) ayrı ayrı ve ortalamaları 50, standart sapmaları 10 olacak biçimde normal dağılıma göre hesaplanmakta, daha sonra bu iki ana baslıkta aldıkları puanlardan ağırlıklı basarı puanları bulunmaktadır. Ağırlıklı basarı puanına Genel Kültür ve Alan Bilgisi soru sayılarına göre katkı vermektedir. Bu işlemin yapısı gereği değerlendirme sonucu adaylara verilen basarı puanları tam sayı olmadığı gibi doğrusallık da göstermemektedir. Bu nedenle, her sınavda aynı doğru sayısı ile aynı puanın alınması beklenemez. Geçmiş sınavlarda sınava giren adayların genel seviyesine bağlı olarak, soruların %55’ini doğru cevaplayan adayların başarılı sayıldığı sınavlar olduğu gibi, soruların %63’ünü doğru cevaplayan adayların başarısız bulunduğu sınavlar da olmuştur. Hesaplama sonucu elde edilen Sınav Basarı Puanları ÖSS sınavlarında da olduğu gibi tam sayıya yuvarlanmamaktadır. Bu değerlendirme sisteminde ortalamanın 50 alınmasının nedeni dağılımın orta noktasını bulmak ve normal dağılımın tepe noktasını burada oluşturmaktır. Bu dağılımı oluşturduktan sonra staj yönetmeliğinin 7.maddesi uyarınca sınavda 60 ve üzeri puan alan adaylar staja kabul edilmektedir.

Bağıl değerlendirme yöntemi sınav değerlendirmesinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olup, 2004 yılına kadar Staja Giriş Sınavlarını yapan ÖSYM tarafından da TÜRMOB TESMER Staja Giriş Sınavlarında kullanılmış olup, bu yöntem ÖSS sınavlarında, Anadolu Üniversitesi’nin yaptığı pek çok kurum sınavında ve kredili sistemle değerlendirme yapan öğretim kurumlarında da kullanılmaktadır.

Matematiksel bir ifade ile standart sapma, veri değerlerinin aritmetik ortalamadan farklarının karelerinin toplamının ortalamasının kareköküdür; yani verilerin ortalamadan sapmalarının kareler ortalamasının (varyansın) karekökü olarak tanımlanır.